Mamele
  Imię: Mamele
  Płeć: kotka
  Rasa: europejska
  Umaszczenie: bury
  Opis:

  Mamele była kiedyś domowym kotem. Niestety została porzucona. Przez kilka lat prowadziła życie bezdomnego kota. Nikt nie zadbał o jej sterylizację, więc rok po roku rodziła kocięta, które ginęły, nie mając szans na przetrwanie. Broniąc ich została pogryziona przez psa - do tej pory na bokach ciała, pod sierścią, w okolicy kręgosłupa, ma blizny po tym zdarzeniu i panicznie boi się gwizdania, jakie towarzyszy przywoływaniu psów... Do jej dzieci podły człowiek strzelał także z wiatrówki. Mimo tak traumatycznych zdarzeń w jej życiu, Mamele nie utraciła wiary w człowieka.
  Zabrana do domu 8 sierpnia 2008 roku niemal od razu przypomniała sobie do czego służy kotom wygodna kanapa. Jest niezwykle grzeczną kotką. Lubi ludzi spokojnych, opanowanych, delikatny dotyk rąk. Nie jest kotem wylewnym, to spokojna, dystyngowana dama. Uwielbia, kiedy się do niej mówi, kiedy poświęca się jej czas, szanując jednocześnie to, że nie lubi tarmoszenia czy gwałtowności.
  Jest wielkim łakomczuchem, któremu nie wolno serwować dokładek! Zbyt wielkie porcje karmy przypłaca rozwolnieniem, dlatego jest bardzo ważne, by przyszły opiekun okazywał jej czułość w sposób inny, niż miseczka wypełniona po brzegi karmą :) Potrzebuje diety delikatnej i lekkostrawnej (pod naszą opieką służy jej Royal Canin Exigent, bardzo lubi także mięso drobiowe).
  Jest odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana. Ma także, jak każdy podopiecznych, książeczkę zdrowia. Jej wiek oszacowaliśmy w przybliżeniu – trudno jednoznacznie określić, ile Mamele ma lat.
  Potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna, który zapewni jej godną opiekę do końca życia, który uwzględni to, że Mamele potrzebuje przede wszystkim dużo spokoju i delikatności. Byłoby wspaniale, gdyby do nowego domu mogła przeprowadzić się z którymś ze swoich dorosłych (już dwuletnich obecnie) dzieci. Więź, jaka łączy ją z kociętami, przetrwała do dziś, choć jej "kocięta" już dawno wyrosły. Wspólne spanie na drapaku, sprawdzanie, czy nikogo nie brakuje, wspólna zabawa futrzaną myszką - te koty tworzą prawdziwą kocią rodzinę. Obserwowanie ich zachowań społecznych, tego, jak okazują sobie przywiązanie, będzie frajdą dla każdego miłośnika kotów. Mamelka w sposób szczególny związana jest z Dzidką.

  Mecenas:

  Mamele opiekuje się bez44. Dziękujemy! :)