Toffik
  Imię: Toffik
  Płeć: kocur
  Rasa: europejska
  Umaszczenie: czarno-biały
  Opis:

  Toffik mieszkał bardzo długo w schronisku. Przedziwnym zbiegiem okoliczności nigdy nie znalazł nikogo, kogo urzekłoby jego głębokie poważne spojrzenie. Piękny, duży, dostojny – zabrakło mu szczęścia i odwagi, by pokazać się swoim ludziom.

  Jest doświadczonym dojrzałym kotem, zdecydowanie dominującym, który potrzebuje bardzo towarzystwa ludzi, jednak nie przepada za kotami i łatwo popada z nimi w konflikty. Niemal chorobliwie zazdrosny jest o każde głaśnięcie przeznaczone dla Snake’a, jego współtowarzysza. Gdy przychodzimy w odwiedziny Toffik domaga się czułości, łasi się, pomrukuje, wymusza uwagę, patrzy wyczekująco… gdy tylko mu na to pozwolić, wskakuje na kolana i oczekuje pieszczot. Gdy wychodzimy jest smutny i chyba zdziwiony tym, że mimo jego starań wciąż musi się rozstawać z ludźmi.

  Toffik potrzebuje wiele uwagi pod względem psychicznym: czułość i serce są teraz jego podstawowymi potrzebami. Jednak wymaga także doglądania swojego zdrowia, regularnego kontrolowania stanu nerek i wątroby, które choć na razie funkcjonują dobrze, to ich parametry znajdują się w górze normy.

  Toffik powinien być jedynakiem i raczej wolałby nie mieszkać z dziećmi. Potrzebuje osoby, która znajdzie przyjemność w codziennej konwersacji z nim i podaruje mu wiele ciepła oraz stabilności.

  Mecenas:

  Mecenasem Toffika jest CzarnaR