Loa
  Imię: Loa
  Płeć: kotka
  Rasa: europejska
  Umaszczenie: czarny
  Opis:

  Loa większość swojego życia spędziła w schronisku i nigdy nie miała szczęścia znaleźć swojego człowieka. Nie dlatego, by brakowało jej urody czy zalet charakteru – przeciwnie: jest piękna, posiada ogromny wdzięk i zadziwiającą inteligencję. Jednak najwyraźniej zabrakło jej w życiu zwykłego farta. 

  W dużej grupie kotów Loa czuje się źle, jest zestresowana i cierpi na deficyt uwagi. Po przeprowadzce ze schroniska do mniejszej grupy nieco odżyła, jednak poprawę samopoczucia przyniosły dopiero przenosiny do domu tymczasowego, w którym otrzymuje znacznie więcej uwagi. 

  Loa nie jest zwyczajnym kotem: nie domaga się głaskania, nie wpycha na kolana, a mimo to nie jest samotnikiem. Potrzebuje rozmówcy. Kogoś, z kim może „podyskutować na poziomie”. Dopiero gdy stwierdzi, że osiągnęła z nim odpowiedni stopień zażyłości przychodzi na pieszczoszki i pozwala sobie na okazywanie ciepłych uczuć. Potrafi z radością witać wracających do domu opiekunów, jednak wymaga od nich nienaruszania jej prywatności, szczególnie gdy akurat nie jest w nastroju do kontaktów. Potrzebuje więc kogoś, kto doceni jej inteligencję i grację, a jednocześnie uszanuje niezależność indywidualistki. 

  Wieloletnie przebywanie w dużej grupie odbiło się niestety na zdrowiu kici: cierpi na przewlekłą chorobę jelit, objawiającą się złym samopoczuciem i bólem. Potrzebuje czujnego Opiekuna, który zapewni jej regularne wizyty u weterynarza (Loa potrzebuje comiesięcznego podawania sterydu), odpowiednią dietę i obserwację. Mamy jednak nadzieję, że Loa ma przed sobą jeszcze wiele lat spokojnego życia – już ze swoim kochającym Człowiekiem. 

  Loa może mieszkać z innym kotem, jednak w jej nowym domu raczej nie powinno być dzieci – zniecierpliwiona zabawami swoim ogonem może wziąć takie zaczepki na poważnie. Potrzebuje spokojnego człowieka o ustabilizowanym trybie życia. Jest przecież już poważnym kotem!

  Mecenas:

  Mecenasem Loi jest Majorka. Bardzo dziękujemy!