Snake
  Imię: Snake
  Płeć: kocur
  Rasa: europejska
  Umaszczenie: bury
  Opis:

  Snake przez kilka lat mieszkał w schronisku. Od lutego znajduje się wraz z Toffikiem pod opieką naszej Fundacji. 

  Snake jest uroczym kocurkiem. Mimo że jest dorosły pozostało w nim wiele kocięcości: zaczepne spojrzenia, gdy leży przewrócony do góry brzuszkiem, dzikie brykanie, gdy tylko przyjdzie mu na to ochota. Ma mnóstwo pozytywnej energii i tylko on dobrze zniósł dłuższy pobyt w dużej grupie kotów. Czasem jedynie widać po nim smutek i zniechęcenie. Najprawdopodobniej wynikają one z braku wystarczającego kontaktu z człowiekiem i przebywania z bardzo dominującym Tofikiem. 
   
  Snake jednak i w tej sytuacji potrafi zachowywać się, jakby nigdy nie tracił dobrego nastroju: jest absolutnie uzależniony od głaskania i drapania. Czasem, kompletnie rozanielony, myli sobie pieszczoty z zabawą, której bardzo mu brakuje. Gdyby nie poważna nadwaga bawiłby się zresztą dużo więcej. Widok pląsającej jak baletnica kuleczki potrafi na długo przywrócić dobre samopoczucie!

  Walce z nadwagą nie pomaga zresztą niewzruszenie dobry apetyt Snake’a i brak ruchu. Pobyt z Tofikiem w jednym pokoju dostarcza mu stresów, a stres jak wiadomo jest tuczący. Mimo kilkumiesięcznych prób ograniczania ilości kalorii Snake wciąż nie stracił wystarczająco dużo ze swojej imponującej wagi. 

  Martwimy się o jego zdrowie, na bieżąco monitorujemy stan jego wątroby i nerek, które są najbardziej narażone na skutki otyłości. Na szczęście Snake nie ma cukrzycy, jego nerki są do przyjęcia. Wątroba nieco niedomaga – jednak niewielka suplementacja powinna przynieść bardzo dobre efekty. 

  Liczymy na to, że Snake znajdzie odpowiedzialnych opiekunów, którzy postarają się o przywrócenie mu prawidłowej wagi – od niej zależy jakość i długość jego życia. 
  Snake może mieszkać z innym kotem, najlepiej jednak niedominującym. Potrzebuje osób ciepłych i skorych do zabaw, które chętnie spędzą z nim beztroskie chwile.

  Mecenas:

  Mecenasem Snake’a jest Jareki