Kalipso
  Imię: Kalipso
  Płeć: kotka
  Rasa: dachowiec
  Umaszczenie: czarny
  Opis:

  Kalipso, zwana też czasami ApoKalipsą lub częściej Kapsikiem, jest zwierzem typowo domowo-kanapowym, choć trafiła pod naszą opiekę jako kot wolno żyjący.


  To prawdziwa konserka spokoju, kociej medytacji i wyjątkowo miękkich poduszeczek. Potrafi błyskawicznie zlokalizować najwygodniejsze miejsce w mieszkaniu, samodzielnie "uwić" sobie kocie gniazdko w ciepłym kocu, a także ze stoickim spokojem spędzić cały dzień na obserwowaniu świata za oknem. 


  Ceni sobie koci komfort: wygodny fotel i pełną miseczkę, a także wygrzewanie się w plamie słońca. Jest bardzo, bardzo grzeczna - za punkt honoru postawiła sobie chyba, żeby nikomu nie przeszkadzać. 


  Gdy się zapozna lepiej z Człowiekiem, chętnie nastawia się do drapania za uszkiem, a nawet od czasu do czasu, w ramach wyjątkowej premii dla Opiekunów, przysiada się na fotelu, tuż obok człowieka, i mruczy. Ale ostrzegamy, to na pewno nie na początku znajomości, na jej przyjaźć trzeba sobie trochę zapracować. Natomiast chętnie od czasu do czasu pokazuje, że ma sporo wigoru i goni po całym mieszkaniu z piłeczką.


  Kalipso potrzebuje dobrego domu, który zapewni jej bezpieczeństwo i miłość. Jest zdrowym, młodym i niewymagającym kotem, który może mieszkać sam albo z innymi kotami. Czuje się nieco kocią arystokratką, więc od Opiekuna oczekuje poszanowania jej kociej niezależności i tego, że sama zadecyduje, kiedy można sobie pozwolić na bliższe czułości. 


  Jest cudowna. I do pokochania od zaraz :-).

  Mecenas:

  Sylwka