Nutka
Imię: Nutka
Płeć: kotka
Rasa: dachowiec
Umaszczenie: biały w bure łatki
Opis:

Nutka została przyjęta pod opiekę Fundacji 18 maja 2012.


Wiedzieliśmy o niej, że jakiś czas temu pojawiła się na jednym z krakowskich osiedli. Najczęściej można ją było spotkać, jak siedziała na chodniku i wpatrywała się w przechodniów. Dawała się pogłaskać, czasem ktoś przynosił jej coś do jedzenia. Z pozoru ufna, kotka wpadała w panikę na sam widok transportera, dlatego długo ją lapaliśmy, żeby móc ją wysterylizować. Kiedy się w końcu udało, okazało się, że kotka bardzo lubi być głaskana i siedzieć na kolanach. Została więc w domu tymczasowym.

Nutka jest spokojną, troszkę nieśmiałą kotką. Nie narzuca się, nie wskakuje na kolana. Woli cicho czekać, aż ktoś zwróci na nią uwagę. Wtedy za głaskanie odwdzięcza się głośnym mruczeniem. Jest spokojnym, czułym kotkiem, który wszystkiego się obawia – czy nie sprawi komuś kłopotu, czy nie będzie przeszkadzać, jak położy się obok... Ale gdy się już zwróci na nią uwagę, gdy się do niej podejdzie, pogłaska za uszkiem, okazuje się najczulszym zwierzakiem – mruczy, tuli się, wystawia brzuszek do głaskania.


To kotka, która obiecuje, że nie będzie nikomu przeszkadzać... Jeśli tylko ktoś ją pokocha, jeśli tylko pozwoli jej być.Kotka jest odrobaczona, ma książeczkę zdrowia. Przed adopcją zostanie również zaszczepiona.

Mecenas:

Bez44