Lynx
  Imię: Lynx
  Płeć: kocur
  Rasa: mieszaniec
  Umaszczenie: bury
  Opis:

  Lynx – urok prawdziwego rysia i charakter cudownego kociego przyjaciela w jednym, wyjątkowym kocie.


  Najpierw wygląd:Lynx jest majestatycznym kocurkiem o pociągłym pyszczku, przywodzącym na myśl koty egzotyczne. Bystre spojrzenie, mięśnie poruszające się pod błyszczącym futrem – koci cętkowany majestat w czystej formie.


  Następnie charakter: Lynx jest duszą towarzystwa. Uwielbia być w centrum uwagi, bawić się z ludźmi, ganiać za kocimi zabawkami – i oczywiście – zbierać komplementy za swoją zwinność, elegancję ruchów i grację. Jest mruczący, przytulający się – łaknie towarzystwa i źle znosi samotność. Niestety nie przepada za towarzystwem innych kotów: chciałby być jedynym kochanym kotem w swoim mieszkaniu.


  Wobec ludzi potrafi za to być bardzo empatyczny, na wszelkie smutki reaguje błyskawicznie przytuleniem, pociedszającym ocieraniem pyszczka o ramię... Podejrzewamy go o poważne zainteresowania kulturalne, bo nie odpuszcza sobie żadnej okazji do obejrzenia z perspektywy kolan Opiekuna gazety, książki ani dobrego filmu. Co więcej: uwielbia filmy przyrodnicze. Gdy na ekranie widzi lecące ptaki, ogląda telewizor z każdej strony, żeby sprawdzić, gdzie się schowały, albo też podziwia je na ekranie, gruchając zachęcająco. 


  Uwielbia towarzystwo dzieci - są dla niego świetnymi partnerami do nieustających zabaw i prędzej niż dorośli są w stanie dotrzymać mu energią w zabawach. Lynx zachowuje się wobec nich uroczo cierpliwie i deliktanie. 


  Szuka domu, w którym okazywano by mu uwagę i pamiętano o tym, by codziennie choć chwilę się z nim pobawić. Chętnie zamieszka w domu z dziećmi i odpowiedzialnymi rodzicami. Trafił pod opiekę naszej Fundacji wyrzucony na bruk i zupełnie zagubiony – teraz chce się już przeprowadzic na stałe, do kochającego domu. Czeka na tylko poważne oferty ;-).

  Mecenas:

  Iza P.