Poziomka
  Imię: Poziomka
  Płeć: kotka
  Rasa:
  Umaszczenie: biały w bure łatki
  Opis:

  Poziomka została przyjęta do fundacji 29. maja 2013 wraz ze swoim braciszkiem, pręgowanym Kokosem – została zabrana z pustostanu w Podgórzu. 


  Koteczka to dzielna, urocza istotka, elegantka w każdym calu. Ma wiele wdzięku – potrafi ułożyć się w ciągu ułamka sekundy w najbardziej uroczej pozie, jaką można sobie wyobrazić. Jest serdecznym Przyjacielem ludzi i kotów, zawsze gotowym nieść pocieszenie, trochę kociego ciepła, mruczankę na odstresowanie po trudnym dniu. Nie jest typem nachalnym, często pozostaje na wyciągnięcie ręki dla swoich przyjaciół, zaproszona z przyjemnością przychodzi na kolana.


  Bycie damą to jedno, ale spod tego eleganckiego obrazka wychyla się czasami wizerunek kici, którą nazywaliśmy w jej kocięctwie Pogromczynią Myszokłaków. Koteczka kradnie nałogowo gumki do włosów - można je później znaleźć podrzucone do kubka z herbatą albo buta. No i z miną małego łobuza wyciąga gąbkę do naczyń i nosi ją w pyszczku po całym mieszkaniu – ale robi przy tym minę tak dumną z wyniku polowania, że trduno się zmobilizować do odebrania jej zdobyczy :-).


  Bardzo lubi się ze swoim przybranym bratem Suzuki, ale chętnie zamieszka po prostu z innym kotem lub sama - jest bardzo taktowna wobec swoich kocich znajomych i potrafi sobie zaskarbić ich sympatię. 


   


   


   

  Mecenas: