Kokos
  Imię: Kokos
  Płeć: kocur
  Rasa: dachowiec
  Umaszczenie: bury
  Opis:

  Kokos został przyjęty do fundacji 29. maja 2013 – wraz ze swoją siostrą, biało-burą Poziomką, został zabrany z pustostanu w Podgórzu. 


  Kokos jest słodkim buraskiem, z tych o wielkim sercu i małym rozumku – uwielbia zabawy, przytulanie, mruczenie, zabawy, jedzenie, mruczenie... Potrafi tak w kółko :-). Bardzo lubi spędzać czas na ludzkich kolanach i głaskanie całego kota. W zabawie potrafi podskakiwać na niebotyczne wysokości, bez opamiętania angażuje się w każdą zabawę, w której bierze udział człowiek i myszka na sznurku. 


  Ten bury mruczący Miś, choć zgrywa chojraka, pozostaje pełen nieśmiałości i dystansu w pobliżu odkurzacza. Wobec nowo poznanych ludzi i zmian jest raczej zdystansowany – i woli raczej wysyłać swoje przybrane rodzeństwo na zwiady niż sam się konfrontować z nowościami. No chyba, że Nowości mają chrupki dla kota, to wtedy jest to dla Kokosa zupełnie inna historia.


  Kokos potrzebuje więc więcej niż parę minut, żeby się zaprzyjaźnić z nowym Człowiekiem - ale jak już rozpatrzy wszystkie "za i przeciw", to jest najczulszym kociakiem, pierwszym na kolana, mruczkiem, którego można nosić na rękach i tulić. No i w dodatku to kot, przy którym można mieć przekonanie, ż jest się prawdziwym Bohaterem i pokramiaczem najgorszych odurzaczowych Straszności.


  Kokos jest dobrze zsocjalizowany z innymi kotami, ale nadaje się też na otoczonego czułą opieką jedynaka. Byłby bardzo szczęśliwy, gdyby mógł zamieszkać ze swoją przybraną siostrą Petrą, z którą uwielbia się bawić i którą bardzo czule się opiekuje.

  Mecenas:

  Mecenasem Kokosa jest Majorka