Petra
  Imię: Petra
  Płeć: kotka
  Rasa: dachowiec
  Umaszczenie: biały z burymi znaczeniami
  Opis:

  Petra została przyjęta do PJD 6 października 2013 razem ze swoim rodzeństwem: Bebokiem, Kamykiem i Patykiem (później do towarzystwa dołączyła też ostatnia z rodzeństwa, Nigella). 


  Kociaki wyprowadziła na podwórko dzika kotka - zamieszkały tuż pod blokiem osób zaprzyjaźnionych z PJD. Petra od początku była najbardziej "oporna" - gdy reszta rodzeństwa się oswajała, Petra postanowiła być na "NIE". Przełom nastąpił dopiero po tym, gdy przeprowadziła się do innego domu tymczasowego - wtedy pokazała się nam od tej bardziej czułej strony. 


  To wyjątkowo bystra koteczka, jesteśmy więc pewni, że prędzej niż później przekona się do nas - już teraz je chętnie karmę z ręki i pozwala się głaskać po pyszczku, bawi się z człowiekiem i mruczy na jego widok. Jeśli się jednak nie weźmie na ręce na siłę, boi się jeszcze podchodzić sama do wyciągniętej ręki. Ale jeśli już na tych klanach się znajdzie, to mruczy, nastawia się do glaskania, przeciąga i wystawia uszka, żeby ją za nimi drapać. Pracujemy teraz poważnie nad tym, żeby ten moment brania na ręce nie był traumatyczny - i powoli osiągamy pewne sukcesy ;-). 


  Ze względu na styczność z chorobą, na którą umarł jej brat, Patyk, kicia może zamieszkać jedynie w domu, gdzie wszystkie koty są regularnie szczepione. Sama jest zdrowa - i będzie gotowa do adopcji, gdy tylko będzie miała powtórzone drugie szczepienie, no i gdy oswoi się bardziej z towarzystwem człowieka. Byłoby jej łatwiej, gdyby wiedziała, że ktoś na nią czeka...

  Mecenas:

  Mecenasem Petry jest Monika Starzyk - dziękujemy!