Olla
  Imię: Olla
  Płeć: kotka
  Rasa: dachowiec
  Umaszczenie: bury
  Opis:

  Olla zamieszkała z nami "Pod Jednym Dachem" 23 marca 2014.


  Ta drobna koteczka pochodzi z Bielska-Białej, gdzie, zaniedbana i wygłodzona, próbowała znaleźć schronienie w klatce schodowej bloku, w którym mieszkają osoby zaprzyjaźnione z Fundacją – wygląda na to, że koteczka straciła dom w ramach "noworocznych porządków" i straciła z chwili na chwilę swojego człowieka, schronienie i opiekę.


  Jaka to była zresztą opieka - najlepiej świadczy to, że Olla, mimo że młodziutka, jest święcie przekonana, że o każdy kęs pożywienia musi walczyć, jest gotowa wyciągnąć choćby okrawek chleba z blatu, z kosza na śmieci... Cierpliwą pracą poprzedniego i obecnego domu tymczasowego powoli udaje się ją przekonać do tego, że teraz już naprawdę ktoś jest gotowy o nią zadbać.


  Olla jest drobniutką pręguską o mięciutkim futerku i dużych uszach, przez które zyskała sobie przydomek "Fenka" - nawet żartujemy, że Fenek Domowy po łacinie nazywa się Olla Olla :-). Uwielbia się bawić, biega dookoła człowieka, "tańcząc" na paluszkach. Jest pieszczochem, lubi być głaskana, potrzebuje dużo bliskości. Gdy tylko ma okazję, pakuje się pod kołdrę i zwija w kłębek na brzuchu swojego człowieka.


  Miała kontakt z dziećmi - i było to bardzo dobre doświadczenie, zarówno dla dzieci, jak i samej Olli. Ona reagowała na każdy dziecięcy smutek i płacz, stosunkowo cierpliwie też znosiła większość dziecięcych czułości - ale też potrafiła wytłumaczyć łapą stanowczo, gdy młody człowiek przekraczał jej granice.


  Wydaje nam się, że Olla chętnie zamieszka z dziećmi, pod warunkiem oczywiście, że ta znajomość będzie się rozwijać pod czujnym okiem rozsądnych rodziców.


  Bardzo lubi się bawić, towarzyszy we wszystkich codziennych czynnościach domowych. Oczywiście najchętniej kibicuje nam przy gotowaniu ;-).


  Szuka wspaniałego, kochającego domu, może mieszkać z innym, młodym, pewnym siebie kotem. 


  Je bardzo chętnie suchą karmę, korzysta bez problemu z kuwety.

  Mecenas:

  Mecenasem Olli jest Majorka. Dziękujemy!