Chmurka
  Imię: Chmurka
  Płeć: kotka
  Rasa: długowłosy dachowiec
  Umaszczenie: czarny
  Opis:

  Kim jest Chmurka? 


  To młoda koteczka, śliczna, czarna i długowłosa, o lekko skróconym pyszczku. Taki dachowiec "w typie persa" - którego "typ" nie uratował przed tym, żeby nie stracić domu, oparcia w ludziach, nadziei... Nie uchronił przed głodem, strachem i potrzebą walki o każdy kęs, o przetrwanie. 


  Koteczka trafiła do nas z zaprzyjaźnionej fundacji, gdzie trafiła 2 miesiące wcześniej z kociętami - użyczona nam została, gdy szukaliśmy mamki dla kociego noworodka Farcika. Po jej ofiarnej pomocy i naprawdę wspaniałej postawie wobec maluszka nie mieliśmy serca odmówić jej gościny w naszym domu tymczasowym, gdy malec umarł, zwłaszcza że nawet w małej grupie kotów widać było, że koteczka nie czuje się dobrze i bardzo chce Człowieka tylko dla siebie. 


  Jaka jest? Słodka! Widać, że dużo przeszła, futerko ma przerzedzone po licznych ciążach i odchowywaniu kociaków, w które zainwestowała swoje wszystkie siły witalne. Po jej zachowaniu wobec innych kotów widać też, że musiała walczyć - a wobec nas: że musiala prosić o pomoc, żeby przetwać. Ale choć nie wygląda na pierwszy rzut oka, to jest to ciągle bardzo młody kot, który lubi się bawić (szczególnie upodobała sobie gonitwy za szyszką po podłodze), ciekawski i pełen pozytywnej energii. 


  Jest spokojna, cierpliwa, pełna wyrozumiałości - naprawdę widać, że docenia każdy dzień z człowiekiem, gdy nie musi walczyć o byt. Lubi wyczesywanie, sama wchodzi na kolana, ale nie jest zupełnie nachalna - to taki naprawdę grzeczny zwierz, który docenia komfort drzemek na fotelu i obserwowania, co się ciekawego dzieje w kuchni. 


  Im dłużej jest u nas w domu, tym więcej "starych" wspomnień do niej wraca - że głaskanie, że smakołyki... Widać, że zaczyna wierzyć, że może na nas liczyć. A w chwili zupełnego zapomnienia ten wymęczony życiem zwierzak wtula się w kolana i zaczyna delikatnie ugniatać, mruczeć... I z tego doświadczonego życiem kociaka "wychodzi" malutkie, bezbronne kociątko... 


  Chmurka szuka troskliwego, czułego Człowieka, który nigdy więcej jej nie zawiedzie, który zadba, żeby odzyskała swoją urodę, swoje poczucie bezpieczeństwa, żeby nigdy więcej nie wylądowała na ulicy. Kto będzie miał chwilę cierpliwości, żeby dać jej się przyzwyczaić do tego, że o jedzenie nie trzeba prosić, że je podają kotu do miseczki po prostu :-). Chmurka nie powinna mieszkać z innymi kotami - chce mieć kogoś tylko dla siebie.


  Jest wysterylizowana, ma zrobiony komplet badań (morfologia, test FELV/FIV - negatywny). 


  Czeka. 


   


   

  Mecenas:

  Mecenasem Chmurki jest Monika S. Dziękujemy!