Gabrysia
  Imię: Gabrysia
  Płeć: kotka
  Rasa: dachowiec
  Umaszczenie: czarny
  Opis:

  Gabrysia to najmniejsza z miotu kociąt z Krzeszowic, które kocia mama - w rządku, niczym małe gąski - przyprowadziła pod okna osoby zaprzyjaźnionej z naszą fundacją. 


  Koteczka jest czarna z lekkim odcieniem brązu - od futerka pięknie odcinają się żółte oczy o przenikliwym spojrzeniu. Dolna część brzuszka Gabrysi jest biała. Kotka jest drobna i delikatna, ale nie brak jej wigoru. Tylko w towarzystwie nieznanych jej osób porusza się statecznie, z gracją małej damy.


  Koteczka jest mniej ufna wobec obcych niż reszta rodzeństwa, ale wobec swojego opiekuna tymczasowego jest czuła i bardzo otwarta, ma opinię największego przytulaka w całym stadku. Jej popisowy numer to rozpłaszczenie się na trzymającym ją człowieku z łapkami wyciągnietymi w stronę twarzy, co sprawia wrażenie, jakby obejmowała opiekuna.  Ma też zdecydowaną predylekcję do guzików :-). Wyróżnia ją także i to, że gdy mruczy, słychać wyraźny przyśpiew - trudno się nie rozczulić!


  Gabrysia potrafi zadbać o swoje: jak dopadnie zabawki lub przysmaku, to nic ani nikt nie zdoła jej go zabrać. Bardzo lubi biegać za piłeczką (nosi ją w ząbkach) i wszelkiego rodzaju sznurkami. 


  Koteczka ma dużo dobrego kontaktu z człowiekiem, jesteśmy więc pewni, że u siebie szybko zmieni front z częściowego nieśmiałka na mruczącego kociaka. Poszukuje jednak przede wszystkim człowieka gotowego poświęcić jej na początku więcej czasu i troskliwej czułości. Na pewno warto!

  Mecenas:

  Jeśli chcesz zostać Mecenasem koteczki, napisz: info@podjednymdachem.org