Piszczałka
  Imię: Piszczałka
  Płeć: kotka
  Rasa:
  Umaszczenie: czarny
  Opis:

  Piszczałka należy do szóstki rodzeństwa kociąt z Krzeszowic, które kocia mama - w rządku, niczym małe gąski - przyprowadziła pod okna osoby zaprzyjaźnionej z naszą fundacją.


  Jest czarna, ale ma biały brzuszek - stworzony do głaskania. Ma jasne żółte oczy, dzięki ktorym wygląda jak mała przyjazna czarna pantera.  Piszczałka zawdzięcza swe imię dźwiękom, które wydawała z siebie na początku tuż po złapaniu („śpiewała” niemalże jak piszczałka właśnie). Obecnie popiskuje cichutko, by zwrócić na siebie uwagę i poprosić o pieszczoty.


  Głaskana swobodnie kładzie się i wyciąga niczym lina albo wygina w łuk brzuszkiem do przodu. Ma zdecydowanie najgłośniejszy traktorek w całej szóstce rodzeństwa. Trzymana na rękach zaczyna wpychać się człowiekowi pod pachę - tak ustawiona czuje się dobrze i bezpiecznie.


  Podobnie jak Gniewko uwielbia być głaskana po brzuszku i często na drapaku lub rękach wyciąga się do granic możliwości niczym futrzana lina. Raz wzięta na ręce stara się na nich pozostać najdłużej, jak się da, mrucząc i wtulając się z całych sił. Świetnie dogaduje się z małymi dziećmi i stanowi idealnego towarzysza zabaw, cierpliwa, pozbawiona agresji i zawsze chętna do głaskania.

  Mecenas:

  Mecenasem Piszczałki jest Magda G. Dziękujemy!